Ürünlerimiz

Saf Gübre

Kalsiyum Nitrat
15,5-0-0+26,5 CaO
Tamamen suda çözünür azot ve kalsiyum gübresidir. Akıcı, ince granül yapıdadır, kalıntı bırakmadan suda hızlı çözünür. Tüm fertigasyon sistemleri için kullanımı uygundur. Kalite unsurlarının iyileşmesine ve ürünün pazarda raf ömrünün uzamasına yardımcı olur.
 
Magnezyum Nitrat
10-0-0+16MgO
 
Alkali topraklar için en ideal magnezyum kaynağıdır. Potasyum ve amonyumun, magnezyum alımını önleyici etkisine karşılık nitratın magnezyum alımını kolaylaştırıcı gücü ile magnezyum eksikliğini kısa sürede telafi etmeye yardımcı olur. Magnezyum bitkilerde klorofil sentezlenmesinde esas rol oynadığı gibi çeşitli fizyolojik olaylara da yardımcıdır. Magnezyum Nitrat yapraktan kolayca emilir, yapraktan uygulama için idealdir. Kalsiyum Nitrat ile karıştırılabilir.
 
MKP
0-51,5-34
Saf, tamamen suda çözünür fosfor ve potasyum gübresidir. Bu özellik ona birçok bitkide geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Akıcı, ince kristal yapıdadır, kalıntı bırakmadan suda hızlı çözünür. MKP’nin bütün fertigasyon sistemleri için kullanımı uygundur.
 
Calmag
13-0-0+6MgO+16.9CaO
Kalsiyum ve magnezyum bitkinin kolayca alabileceği formda bir aradadır. Amonyumun fiziksel, fosfat ve sülfatın kimyasal engellemesine maruz kalmaz, böylelikle kalsiyum alımını kolaylaştırır. Diğer gübrelerle karıştırılmaz.
 
Potasyum Sülfat
0-0-51+18S
Yoğun potasyum içerikli, suda tamamen eriyebilen bir gübredir. Damla sulama sistemleri ile rahatlıkla kullanılabilir. Potasyumun meyve kalitesine olumlu etkileri vardır. Potasyum sülfatın yapraktan uygulanması tercih edilmez. Meyve kızarma döneminde uygulanır. Meyve dolgunluğunu ve rengini artırmaya yardımcı olur.
 
Üre Fosfat
17-44-0
Suda tamamen eriyebilen fosfor ağırlıklı bir gübredir. Asit özelliktedir. Kök bölgesindeki pH’yı düşürerek alınamayan diğer elementlerin bitkiye alınmasına yardımcı olur. Güçlü bir fosfor kaynağıdır.
 
MAP
12-61-0
Bitkide sağlıklı yeşil aksam oluşumunu köklenme ve çiçeklenmeyi teşvik eder. Bitkilerin fosfor ihtiyacının yüksek olduğu genç dönemlerinde uygulanır.